HOME KONTAKT TRUHLA

POUTA - o kapele

« Strana 1Strana 2Strana 3 »

POUTA

"muzika a písničky s lidskou tváří a bez přetvářky"

HISTORIE, SOUČASNOST, BUDOUCNOST...?

Rokem 2014 navazuje skupina Pouta na oslavy 10 let fungování. Kapela začala vystupovat v roce 2003 jako volné pokračování tehdy končící oblíbené skupiny Poupata, na kterou Pouta navázala předev‘ím svým repertoárem a obsazením. Postupem času byl repertoár, který je zařazování do ‘katulek folk, country a trampské muziky, roz‘iřován o nové autorské písně. Stylově stále řazené k akustické muzice, žánrově ale ‘ir‘í, hudebně pestřej‘í a zvukově progresivněj‘í. Na koncertech v roce 2013 k 10. výročí kapely vystupovala s Pouty jako host zpěvačka Andrea Troníčková (dříve Poupata, Pouta, Eagles&Horses), díky čemuž se do repertoáru vrátily písničky jako Malá mořská, Za čínskou zdí, O krok dál, U nás se říká, ale i dal‘í posluchači oblíbené a žádané písně. Jako stálý host zůstává Andrea Troníčková v Poutech i nadále. Pouta svým repertoárem oslovují ‘iroké spektrum posluchačů, jejich písně jako Toulavý boty, Zrcadla, Je‘tě dýchám, Desatero a dal‘í jsou obecně známé a vyhledávané. Program festivalových vystoupení a koncertů bývá doplněn i písněmi převzatými. Pouta vystupují po celé České republice, na Slovensku i v Polsku, ať už se jedná o tradiční a známé festivaly či men‘í přehlídky včetně lokálních koncertů a vystoupení pořádaných městy či obcemi.

V roce 2010 vydalo vydavatelství Casey CD Pout s názvem „Pouta…v nás“ s 16 písněmi mapujícími uplynulé období kapely včetně několika písní z předchozích působení muzikantů. Hudební režie se ujal vynikající kytarista Milo‘ Dvořáček a album samotné se stalo mezi posluchači velmi oblíbeným.

Na jaře 2014 natočili Pouta nové autorské CD. Trvalo to tedy přesně čtyři roky, než se Pouta po svém prvním CD opět zavřeli do nahrávacího studia, aby mohl spatřit světa nový aktuální hudební otisk současnosti, minulosti a možná i budoucnosti kapely. A nebýt byť nechtěného popíchnutí od Nezmarů, možná by si Pouta dala s nahráváním je‘tě načas. Každopádně nové CD s příznačným názvem MOZAIKA je na světě! Mozaika není běžnou řadovou deskou (i když u druhého CD by se beztak o řadě dalo těžko hovořit). „Písničky, které naživo hrajeme třebas s jednou kytarou, dostaly ve studiu ‘ir‘í rozměr a žánrový přesah. Rozhodli jsme se zkusit vybřednout z tradicionalizmu české folkové muziky (která spí‘e než žije, přežívá…) jak aranžemi, tak předev‘ím zvukem nahrávek. Měli jsme ‘těstí seznámit se s vynikajícím muzikantem, zvukovým producentem, aranžérem a zvukařem Jirkou Muchou z Plzně a taky s muzikantem a předev‘ím kytaristou Mí‘ou Röhrichem z týž končin.“ Mozaika je poskládána z celkem 14 písní, jejichž autorská základna je vskutku ‘iroká a pestrá. Krom autorů, jejichž písničky se v repertoáru Pout tradičně objevují, je možné na CD najít texty od vynikajících textařů - Přemysla Haase, Jiřího Bílého, Pavlíny Jí‘ové, Ladislava Straky, Lubo‘e Hrdličky, Honzy Brože a dal‘ích, melodie pak od Mí‘i Röhricha, The Eagles a mnohých dal‘ích vynikajících a nám vzácných muzikantů.

Změna znamená přirozený zdravý vývoj. Poslední hraní sestavy Radek Novák, Šárka Fuchsová, Ivan Šmejda, David Brom a Andrea Troníčková se odehrálo 17. června 2016 na festivalu Hef‘týnská Devítka na hradě Hef‘týn Od 9. července 2016 začínají Pouta hrát ve zbrusu nové sestavě - Radek Novák, Šárka Fuchsová, Zuzana Röhrichová - Brabcová, Petra Kolátorová a David Brom. První vystoupení - festival Muzika v Hrádku u Rokycan.

© Pouta 2010
POUTA 2018
Pouta 2018
© Pouta 2010